5 sposobów na skuteczne slow life

30 lipca 2023 Autor ad Wyłączono
5 sposobów na skuteczne slow life

Wyrażenie slow life funkcjonuje w naszym języku od niedawna, ale wydaje się, że każdy wie, co ono dokładnie oznacza. Czy jednak na pewno? Jest wiele aspektów związanych z życiem w tym stylu. Poznaj 5 podstawowych zasad, a być może przekonasz się do zmiany swoich dotychczasowych przyzwyczajeń.

Codzienność slow life

Codzienność slow life, inaczej zwana powolną codziennością, to nic innego jak możliwość zatrzymania się na chwilę, nawet pomimo natłoku obowiązków. To całkowita odwrotność życia w stylu korpo. Dotychczas bycie zapracowanym było uważane przez większość osób za bycie potrzebnym, ale powoli doszło do tego, że wartość człowieka zaczęła być porównywana do wartości tego, co jest on w stanie wyprodukować. Slow life to coś odmiennego. To zatrzymanie się i poświęcenie czasu własnemu ciału i umysłowi.

Slow food podstawowym elementem powolnego życia

Powolne życie wymaga powolnego jedzenia. Jest to możliwe dzięki odpowiedniemu zaplanowaniu posiłków. Zakupy najlepiej robić raz, a najwyżej dwa razy w tygodniu – ma to na celu ograniczenie ciągłego biegania po sklepach. Jeśli chodzi o produkty, to należy ograniczyć się do wyboru tych regionalnych. Postaw na swojskie wyroby, sezonowe owoce i jak najmniejszą ilość żywności przetworzonej.

Asertywność – zadbaj o swój czas wolny

Asertywność jest ważnym krokiem do osiągnięcia indywidualnego szczęścia. Dzięki niej uda Ci się zorganizować, a przede wszystkim wygospodarować wolny czas. Będziesz mógł przeznaczyć go na to, co lubisz, a tym samym zwolnić tempo, w którym żyjesz na co dzień.

Czytaj powoli i dokładnie

Jeśli dzień w dzień starasz się usystematyzować ogrom wiedzy, którą jesteś bombardowany ze wszystkich stron, spróbuj skupić się na wybranej dziedzinie. Staraj się unikać jednoczesnego czytania kilku książek, a w międzyczasie oglądania serialu i uczenia się języków obcych. Skup się na jednej czynności, a wykonasz ją o wiele lepiej, niż próbując zrobić kilka rzeczy naraz.

Podróżowanie w wolnym stylu

Podróżowanie w stylu slow life to poznawanie świata wszystkimi zmysłami. Opiera się ono na kontakcie z naturą oraz zwierzętami. Jest całkowitym przeciwieństwem wycieczek organizowanych przez biura turystyczne, ukierunkowanych na odwiedzanie hoteli z aquaparkami oraz innych atrakcji stworzonych dla turystów.

Poznaj smak slow life i zatrzymaj się na chwilę, gdziekolwiek jesteś. Powyższe podpunkty są tylko przykładami, jak żyć zgodnie z tym stylem. W praktyce można go odnaleźć wszędzie, zarówno podczas porannych przygotowań do pracy, w codziennych rozmowach, jak i wieczornej kąpieli.